close
تبلیغات در اینترنت
10 واقعیت جالب در مورد سنگاپور شهر سبز آسمان خراش ها
loading...

HiHoliday

شهر سنگاپور پایتخت سنگاپور یکی از پرطرفدارترین مقاصد گردشگری آسیاست که همه ساله گردشگران زیادی را از سراسر جهان به خود جلب می کند.تور سنگاپور تجربه متفاوتی از سفر به سنگاپور را به شما ارائه می دهد که در کوتاه ترین زمان از جاذبه های گردشگری بیشتری دیدن کنید. جذاب ترین تور سنگاپور را در تور مسافرتی های هالیدی  تجربه کنید. 1.سنگاپور یک جزیره نیست بلکه ترکیبی از 63 جزیره است شاید ندانید ولی سنگاپور از 63 جزیره تشکیل شده که دورتادور…

10 واقعیت جالب در مورد سنگاپور شهر سبز آسمان خراش ها

شهر سنگاپور پایتخت سنگاپور یکی از پرطرفدارترین مقاصد گردشگری آسیاست که همه ساله گردشگران زیادی را از سراسر جهان به خود جلب می کند.تور سنگاپور تجربه متفاوتی از سفر به سنگاپور را به شما ارائه می دهد که در کوتاه ترین زمان از جاذبه های گردشگری بیشتری دیدن کنید. جذاب ترین تور سنگاپور را در تور مسافرتی های هالیدی  تجربه کنید.

1.سنگاپور یک جزیره نیست بلکه ترکیبی از 63 جزیره است

Singapore

شاید ندانید ولی سنگاپور از 63 جزیره تشکیل شده که دورتادور جزیره اصلی را گرفته اند.این جزایر شامل SENTOSA (بزرگترین جزیره از میان 63 جزیره)، PULAU UBIN  ،جزیره ST JOHN’S  و SISTER’S ISLANDS  است.این واقعیتدرباره سنگاپور به معنی تفریحات ساحلی بیشتر برای گردشگران است.

2.مهد اولین باغ وحش شبانه جهان است

Singapore

سافاری سنگاپور،تجربه ای شبانه است که شبیه هیچ مورد دیگری نیست.این باغ وحش که در سال 1994 بازگشایی شد،اولین باغ وحش شبانه جهان است.باغ وحش شبانه سنگاپور در 35 هکتار با بیش از 2500 جانور در 130 گونه مختلف طراحی شده است.

حدود 40 دقیقه واگن سواری برای دیدن بیشتر جاذبه های باغ وحش کافی است.با اسب سواری درمیان پارک،تجربه ای متفاوت از باغ وحش داشته باشید.

3.سنگاپور،شهر آبشارهای مصنوعی است

Singapore

براساس سازمان حفاظت محیط زیست سنگاپور،اولین آبشار مصنوعی در پارک پرندگان JURONG در سال 1970 ساخته شد.گفته می شود این آبشار به ارتفاع 30 متر،بلندترین آبشار جهان در پارک پرندگان تا به امروز است.

این تمام ماجرا نیست،بلندترین آبشار داخلی ( 35 متر) در باغ های CLOUD FOREST نزدیک ساحل سنگاپور است.این آبشار عظیم،در بخش مرکزی این مجموعه مه آلود زیبا طوری طراحی شده که مناسب رشد گیاهان استوایی ارتفاعات باشد.

در سال 2018 قرار است آبشار مصنوعی داخلی بلندتری در JEWEL فرودگاه CHANGI سنگاپور ساخته شود.این آبشار مصنوعی در میان باغی مسقف بنا خواهد شد.

4.بومیان سنگاپور سینگلیش صحبت می کنند!

Singapore

از لهجه مردم سنگاپور تعجب نکنید.لهجه سنگاپوری بسیار منحصر به فرد است.

سینگلیش،مجموعه ای از عبارات و اصطلاحاتی خارجی است که تحت تاثیر چند ملیتی سنگاپور قرارگرفته است.برای مثال،عبارت CHOPE به معنی رزرو صندلی است.

معمولا محلی ها برای CHOPE یک صندلی در مراکز خرید دوره ای از پاکت دستمال کاغذی استفاده می کنند.

مردم سنگاپور همچنین تمایل دارند غریبه ها مانند رانندگان تاکسی و فروشندگان را خاله و یا عمو صدا بزنند.این روشی برای احترام به افراد مسن در سنگاپور است.

دقت کنید اصطلاحات را درست به کار ببرید تا ناخواسته کسی را ناراحت نکنید.

5.سنگاپور در رقابتهای شبانه فرمول یک پیشتاز است

Singapore

این مسابقات که از سال 2008 هرساله توسط GRAND PRIX SEASON SINGAPORE برگزار می شود،ترکیبی از کنسرت،مسابقه و چندین فعالیت تفریحی برای طرفداران فرمول یک و بازدید کنندگان از هر سنی است.

FORMULA ONE SINGAPORE GRAND PRIX رویداد ویژه ای است که به مناسبت پیشتاز بودن این سری مسابقات برگزار می شود.

نورپردازی های مسیر پیچ در پیچ خیابان MARINA BAY که سال 2008 تغییر چشم گیری نکرده است،بر زیبایی های سنگاپور در شب می افزاید. مسیر خیابان MARINA BAY همچنین با 23 کورنر،رکوردار میزان کورنر در تاریخ مسابقات فرمول یک است.

6.سنگاپور یکی از سرسبزترین شهرهای جهان است

Singapore

شهر آسمان خراش ها،فضاهای سبز زیادی هم دارد.700 کیلومترمربع از زمین های سنگاپور را فضای سبز تشکیل داده است.یکی از جذابیت ها درباره سنگاپور این است که مجموعه ای از گیاهان نایاب در مکان های نامقعول کاشته شده است.برای مثال پارک ROYAL در PICKERING به خاطر طراحی هتل در میان باغ و باغ 4 طبقه اش مشهور است.

گونه های مختلفی در سازمان حفاظت محیط زیست وجود دارد.سنگاپور،زادگاه بیش از 2000 گونه گیاهی آوندی بومی است.به گفته سازمان حفاظت محیط زیست BUKIT TIMAH تعداد گونه های درختی که در یک هکتار سنگاپور موجود است،از تمام گونه های درختی موجود در آمریکای شمالی بیشتر است.

7.سنگاپور پایگاه UNESCO و چندین گونه مهم گیاهی است

Singapore

باغ های گیاه شناسی سنگاپور در سال 2015 در پایگاه میراث جهانی UNESCO به ثبت رسیده اند.این مجموعه باغ ها که در سال 1859 بنا شده،بیش از 150 سال قدمت دارند که از قدمت خود شهر سنگاپور بیشتر است.

محبوب ترین جاذبه گردشگری سنگاپور،باغ NATIONAL ORCHIEL است که هزاران گونه مختلف ارغوان دارد.بیش از 200 مورد از ارغوان های پیوندی این باغ به نام بزرگان خارجی که از باغ دیدن کردند مانند NELSON MANDELA و همچنین ستارگانی مانند JACKIE CHAN نام گذاری شده اند.

یک واقعیت جالب دیگر درباره سنگاپور این است که اولین باغ گیاه شناسی این شهر در سال 1822 در دامنه منطقه ای که امروزه FORT CANNING HILL شناخته می شود،افتتاح شد.این باغ که حدود 19 هکتار بود در سال 1829 به دلیل افزایش هزینه ها بسته شد وبه عنوان مجتمعی شامل اسلحه خانه،بیمارستان و سربازخانه بازگشایی شد.

8.جاذبه های گردشگری بی نظیری خارج از سنگاپور است

Singapore

علاوه بر مناطق تاریخی CHINATOWN,KAMPONG GLAM و LITTLEINDIA ،دیگر جاذبه گردشگری سنگاپور خارج از شهر است.

غذاخوری ها و فروشگاه های زیادی در کنار ساختمان های سبک ART DECO در TIONG BAHRU وجود دارد.همچنین،مراکز خرید گوناگون سبک PERANAKAN و رستوران های سنتی JOO CHIAT-KATONG را فراموش نکنید.

تجربه متفاوتی از کافه ها را در پارک EVERTON داشته باشید.

9.همیشه جشنی در سنگاپور به پاست

Singapore

هر ساله جشنواره های فرهنگی،مناسبت های ورزشی مهم و رویدادهای هنری در سنگاپور برگزار می شود.

رویداد سالانه HSBC WORLD RUGBY SINGAPORE SEVEN در آپریل و WTA FINALS توسط انجمن تندیس زنانسنگاپور در اکتبر در استودیو ورزشی سنگاپور برگزار می شود.

در ماه می،بزرگان مد جهان برای برگزاری SINGAPORE FASHION WEEK به این شهر سفر می کنند.این رویداد در مهم ترین هفته مد منطقه است.در ماه می GREAT SINGAPORE SALE سالانه برگزار می شود.

در ژانویه SINGAPORE FOOD FESTIVAL برگزار می شود که مختص غذاهای سنتی و مدرن سنگاپوری است.

شیر سنگاپور از ببر گرفته شده است

Singapore

شاید درمورد MERLION نماد سنگاپور شنیده باشید. MERLION یک موجود افسانه ای با سر شیر و دم ماهی است.

نکته ای که شاید در مورد MERLION ندانید این است که این موجود افسانه ای از نام سانسکریت سنگاپور SINGAPURA گرفته شده که به معنی شهر شیر است.این نام هم گفته می شود توسط شاهزاده ساماترایی گذاشته شده که در اوایل قرن 14 در سنگاپور امروزی اقامت داشته و به دلیل شیری است که شاهزاده در طول شکار دیده است اما نشانی از شیر بومی تاکنون در سنگاپور تاکنون دیده نشده است.شاید این حیوان ببر بوده که گفته می شود تا دهه 30 میلادی در طیبعت سنگاپور می زیسته است.

Singapore
Singapore
Singapore
Singapore
Singapore
Singapore
Singapore
Singapore
Singapore
Singapore
Singapore
Singapore
Singapore
Singapore
Singapore
Singapore
منبع:مرجع گردشگری های هالیدی
ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آمار سایت
 • کل مطالب : 162
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • آی پی امروز : 3
 • آی پی دیروز : 4
 • بازدید امروز : 8
 • باردید دیروز : 5
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 8
 • بازدید ماه : 98
 • بازدید سال : 2,034
 • بازدید کلی : 5,923